جدیدترین‌ها
خانه / دسته‌بندی نشده / یک پروژه‌ی تازه برای تئاتری‌ها؛ بانک نمایش‌نامه
یک پروژه‌ی تازه برای تئاتری‌ها؛ بانک نمایش‌نامه

یک پروژه‌ی تازه برای تئاتری‌ها؛ بانک نمایش‌نامه

یکی از مزایای بی‌نظیر اینترنت این است که هر کس با هر علاقه‌ای که دارد، اجازه دارد که پروژه‌ی دل‌خواهش را در اینترنت به پا کند. فرقی هم نمی‌کند که علاقه‌اش مربوط به حوزه‌ی وب و تکنولوژی باشد یا نه. بسترِ اینترنت به همه این اجازه را داده که تا با مزایایی که در اختیار همه قرار می‌دهد، همگان بتوانند پروژه‌های خلاق‌شان را استارت بزنند و کسب و کار تازه‌ای به راه بیندازند. فرقی نمی‌کند اهل تئاتر و سینِما باشید یا اهل علم و فن‌آوری.

همیشه در ایران و خصوصاً در حوزه‌ی وب، کمبود یک بانک برای نمایش‌نامه‌های ایرانی حس می‌شد. هیچ پایگاه ثابتی نبود که علاقه‌مندان تئاتر بتوانند تا نمایش‌نامه‌های دل‌خواه‌شان را در اینترنت پیدا کنند. شاید از اولین کسانی که متوجه این نقص شد، “عابد میرمعصومی” جوانِ سمنانی بود. او به تازگی بنیاد آنلاینی را ثبت کرده است به نام “بانک نمایش‌نامه”

بانک نمایشنامه و ثبت نمایش‌نامه‌ها

اولین امکانی که این بانک را به حوزه‌ای معتبر تبدیل می‌کند این است که هر نمایش‌نامه‌نویسی می‌تواند نمایش‌نامه‌هایش را در این بانک ثبت کند و کد ثبت بگیرد. خیلی وقت‌ها تئاتری‌ها از این که نمایش‌نامه‌های‌شان بدون اجازه توسط گروه دیگری اجرا می‌شد ناراحت بودند اما حالا با این امکان “بانک نمایش‌نامه” تا حدی این مشکل از بین می‌رود و تئاتری‌ها می‌توانند پیش از این که اتفاق غیرمترقبه‌ای برای نمایش‌نامه‌های‌شان بیفتد آن را در این بانک ثبت کنند.

بانک نمایش‌نامه و سرچ هوشمند

اگر تئاتری بوده باشید و عضوی از گروه‌های تئاتری، حتماً زمان‌هایی که گروه‌های تئاتری به دنبال نمایش‌نامه‌هایی با تعداد پرسوناژ مشخصی را جستجو می‌کرده‌اند به خاطر دارید. مثلاً یک گروه تئاتر، چهار بازیگر دارد و دو تای آن‌ها پسر و دوتای دیگر دختر هستند. در چنین حالتی پیدا کردن نمایش‌نامه‌ای با این تعداد پرسوناژ کار سختی به نظر می‌رسد. اما بانک نمایش‌نامه ایران این مشکل را هم برطرف کرده و شما می‌توانید با حالت‌های مختلف سرچ در این وب‌سایت همان‌ نمایش‌نامه‌ای را بیابید که در پی‌اش بوده‌اید.

سایت بانک‌ نمایش‌نامه‌ی ایران، وب‌سایتی نوپاست و قرار است که امکانات دیگری را هم به امکانات امروزش بیفزاید. برای سرزدن به این سایت کافی‌ست این لینک را پیگیر شوید.

درباره‌ photonadmin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 7 = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>