جدیدترین‌ها
خانه / ایده‌پردازی / چگونه برای ایده‌هایمان تهیه‌کننده پیدا کنیم؟ / ۱
چگونه برای ایده‌هایمان تهیه‌کننده پیدا کنیم؟ / ۱

چگونه برای ایده‌هایمان تهیه‌کننده پیدا کنیم؟ / ۱

در واقع ایده‌پرداز بودن، استعدادی استثنایی نیست. همه می‌توانند ایده‌پردازانِ بی‌نظیری باشند. اما کسی موفق است که بتواند ایده‌اش را به اجرا بگذارد. اجرا کردنِ ایده از خودِ ایده بدونِ شک مهم‌تر است. اما خیلی‌ از ایده‌ها نیاز به یک تهیه‌کننده دارند. اما چطور می‌توانید برای ایده‌تان تهیه‌کننده پیدا کنید. این‌جاست که سروکله‌ی KickStarter پیدا می‌شود.

KickStarter چیست؟ 

کیک‌استارتر سایتی برای پیدا کردنِ تهیه‌کننده است. اما مهم‌ترین مزیتش این است که آن تهیه‌کننده خودِ مردم هستند. شیوه‌ی کارش به این شکل است که شما ایده‌تان را به سایت معرفی می‌کنید و سایت آن را منتشر می‌کند. بعد مردمی که به وب‌سایت سر می‌زنند ایده‌ی شما را می‌بینند و اگر ایده‌تان هیجان‌زده‌شان کند روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. می‌توانند یک دلار پرداخت کنند یا ۱۰۰۰ دلار. بستگی دارد ایده‌ی شما چطور هیجان‌زده‌شان کند.

شما می‌توانید بنویسید که برای استارتِ پروژه‌تان چقدر پول احتیاج دارید. مثلاً هزار دلار. اما اگر بیشتر از آن پولی از مردم به شما برسد آن پول هم برای شماست. بسیاری از استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نیویورکی از همین وب‌سایت آغاز به کار کرده‌اند.

در میانِ وب‌سایت‌های ایرانی؛ این سایت هم همان کارِ کیک‌استارتر را می‌کند. اما فرقِ اصلی‌اش در این است که این وب‌سایت که نامش سایتِ ایده و خلاقیت است ایده‌ها را به گفتگو و مشورت می‌گذارد و دیگران می‌توانند در تکمیلِ ایده‌ها به شما کمک کنند.

اما درسی که Kickstarter به ما می‌آموزد درسی‌ بزرگ است. این که برای ایده‌های‌مان دنبالِ تهیه‌کننده بگردیم. ایده تا اجرا نشود عملاً اتفاقی نیفتاده است. پس دفترچه‌ی ایده‌های‌تان را آماده کنید و دنبالِ تهیه‌کننده باشید. فوتون در پست‌های بعدی این مسئله را بیشتر باز خواهد کرد.

 

درباره‌ photonadmin

یک نظر

  1. آقا دمتون گرم واقعا مطالب جالبی می گذارید.
    ولی فکر کنم باید یک مقدار رو سئوتون کار کنید.
    بازم ممنون…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شش − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>