جدیدترین‌ها
خانه / ایده‌پردازی / زبان بیاموزید، گرسنگان را سیر کنید
زبان بیاموزید، گرسنگان را سیر کنید

زبان بیاموزید، گرسنگان را سیر کنید

فوتون‌: حتماً در فیس‌بوک یا شبکه‌های اجتماعی دیگر به عکس‌هایی برخورده‌اید که در آن‌ها ادعا شده بابتِ به اشتراک‌گذاشتن آن عکس، مبلغی به کودکان نیازمند اهدا می‌شود. همین‌جا بگوییم این ادعاها به هیچ‌وجه صحیح نیست. راه‌های بهتری برای کمک‌های خیرخواهانه به وسیله‌ی فعالیت‌های مجازی وجود دارد. هیجان‌انگیزترینش این است؛ زبان انگلیسی یاد بگیرید و ظرف غذاهای کودکانِ گرسنه را پر از برنج کنید.

پروژه‌ی “برنج رایگان” ایده‌ی ساده‌ای دارد. می‌گوید زبان انگلسیی یاد بگیرید و به ازای هر لغتی که می‌آموزید اسپانسرهای این پروژه ۱۰ دانه برنج به کودکان فقیر کمک می‌کنند. مدیران این پروژه‌ می‌گویند هر چه در جهان افراد باسواد بیشتر باشند عده‌ی کمتری گرسنه خواهند ماند.

وارد این وب‌سایت که می‌شوید در واقع پا به یک بازی گذاشته‌اید که مفهومِ کلماتِ انگلیسی را به شما می‌آموزد. هر جواب درست که می‌دهید کاسه‌ی کنار دستتان برنج بیشتری به خود می‌بیند و اگر اشتباه پاسخ دهید باید آن‌قدر ادامه‌‌ دهید تا به جواب درست برسید.

آیا واقعاً برنجی در کار است؟

بله. تمام فعالیت‌های شما روی دیتابیس عظیم این پروژه ثبت می‌شود و اسپانسرهای این پروژه متعهد هستند تا میزان برنج به دست‌آمده توسط کاربران را برای کودکان گرسنه‌ی جهان تامین کنند. برای این که خیالتان از حضور در این پروژه راحت باشد می‌توانیم بگوییم اولین حامیِ این حرکت خلاقانه، “برنامه‌ی جهانیِ غذای سازمان ملل متحد است”

این پروژه به طور متوسط روزانه توسط چهل‌هزارنفر بازدید می‌شود و در سال گذشته حدود چهل‌میلیارد دانه برنج توسط کاربران این سایت ذخیره شده که تقریبا برابر است با غذای بیش از دو میلیون گرسنه در یک روز.

اگر دل‌تان می‌خواهد که به گرسنگان جهان کمکی بکنید و در ازایش زبان انگلیسی‌تان تقویت شود، “برنج رایگان” بهترین گزینه است.

درباره‌ photonadmin

۳ نظر

  1. ایده جالبیه. .ضرر هم نداره:)

  2. از کجا میشه فهمید که این کار واقعا انجام میشه؟

    • پرهام گرامی. اگر در شرح پروژه‌ی‌شان روی وب‌سایت‌شان ببینی، اصلی‌ترین حامی‌شان “برنامه‌ی جهانیِ غذا”ست و این مسئله در وب‌سایت رسمی “برنامه‌ی جهانی غذا” هم اشاره شده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت‌شان سری برن.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


چهار + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>