جدیدترین‌ها
خانه / وب‌سایت / دانشجوی آنلاین دانشگاه‌های معتبر جهان شوید
دانشجوی آنلاین دانشگاه‌های معتبر جهان شوید

دانشجوی آنلاین دانشگاه‌های معتبر جهان شوید

فوتون: یکی از کارایی‌های بزرگ اینترنت آموزش است. از زمان ورود اینترنت، دسترسی به منابع آموزشی سهل‌تر و آسان‌تر از گذشته شد و بسیاری از دانشگاه‌های جهان، متون و واحدهای درسی‌شان را روی اینترنت می‌گذاشتند. اما معمولاً منابع آن‌قدر گسترده و به هم ریخته بود که ساده نبود تا مثل یک دوره‌ی آموزشی یا یک دوره‌ی تمرینی به آن‌ نگاه کنید. پس از مدتی “کورس‌های آن‌لاین” به پا عرصه‌ی اینترنت گذاشت. وب‌سایت “درسنامه” یکی از این وب‌سایت‌هاست که به زبانِ‌ فارسی‌ست و دوره‌های مختلفی را برای آموزش قرار داده است.

اما وب‌سایت جدید Coursera وب‌سایتی‌ست که کورس‌های مختلف دانشگاه‌های معتبر دنیا را به صورت آن‌لاین و کاملاً رایگان عرضه کرده است. دانشگاه‌هایی که در این پروژه سهیم هستند نام‌های آشنایی دارند؛ دانشگاه استنفورد، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه میشیگان و دانشگاه پرینستون. دوره‌های آموزشی این وب‌سایت به صورت نوشته، صدا و ویدئو ارائه می‌شوند. ثبت‌نام برای همه‌ی مردم رایگان است و یک استاد راهنمای معتبر در هر دوره‌ی آموزشی شما را همراهی می‌کند. “کورسرا” هدف از ایجاد وب‌سایتش را ایجاد یک دانشگاه آن‌لاین جهانی برای میلیون‌ها نفر در سراسر زمین اعلام می‌کند و در راهنمایش می‌نویسد هدف بلندمدتش آموزش رایگان و همگانی برای همه است.

 

دوره‌هایی که این دانشگاه‌ها ارائه کرده‌اند دوره‌های هیجان‌انگیزی‌ست. دوره‌هایی که حداقل در دانشگاه‌های ایران نمی‌توانید مشابه‌اش را پیدا کنید. به عنوان مثال، دانشگاه پنسیلوانیا دوره‌ای دارد به نام “گوش‌دادن به موسیقی جهان”  یا همین دانشگاه دوره‌ی دیگری دارد به نام “ادبیات مدرن و معاصر آمریکا”.

دانشگاه استنفورد هم دوره‌های هیجان‌انگیزی برای عُشاق کامپیوتر دارد. به عنوان مثال: “تئوری بازی” و ده‌ها دوره‌ی آموزشی جالب دیگر.

برای ثبت‌نام در این دوره‌ها و پیدا کردن اطلاعات بیشتر کافی‌ست سری به سایت Coursera بزنید. شاید هم‌دانشگاهی شدیم.

 

درباره‌ photonadmin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 × هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>