جدیدترین‌ها
خانه / وب‌سایت / ثبت امتیاز عکس‌ها با عکس‌باکس
ثبت امتیاز عکس‌ها با عکس‌باکس

ثبت امتیاز عکس‌ها با عکس‌باکس

بارها شنیده‌ایم که عکاسان مختلف از این که عکس‌های‌شان بدون اجازه در وبلاگ یا وب‌سایتی منتشر شده، شکایت داشته‌اند. شاید شما هم جزو همان دسته‌اید. شاید هم عکس‌هایی دارید که فکر می‌کنید ممکن است به درد کسی بخورد و دوست دارید برایش مشتری پیدا کنید. شاید هم جزو هیچ‌کدام از دو دسته قبل نیستید. نگران این هستید که نکند بلایی سر حافظه‌ی کامپیوترتان بیاید و عکس‌های‌تان بر اثر اتفاق ناگواری از بین برود. «عکس‌باکس» پایگاهی‌ست که تمام نگرانی‌های‌تان در مورد مشکلاتی که ذکر کردیم را از بین می‌برد. دو سالی می‌شود که از تاسیس این وب‌سایت فارسی‌زبان می‌گذرد. در این دو سال این وب‌سایت هدف بزرگی را پیگیری کرده است و آن هدف، محافظت از امتیاز عکس‌های شماست. شما عکس‌های‌تان را در این پایگاه ثبت می‌کنید و بعد اگر صاحب رسانه‌ای خواست که از عکس‌های شما استفاده کند، باید بر اساس اندازه‌ی عکس شما، امتیاز آن را خریداری کند. در واقع این پایگاه به قول خودش به عکاسی با حقوق آزاد معتقد است. این پایگاه در بخش توضیح وب‌سایتش این‌گونه نوشته: «روزانه می بینید هزاران تصویر در مجلات ، بسته بندی‌ها ، پوسترها ، وب‌سایت‌ها و تلویزیون پخش می‌شوند. اما تعداد بسیار کمی از این تصاویر هستند که به طور خاص برای محصول خاصی تولید و ایجاد شده باشند.  اینها عکس‌های با حقوق آزاد هستند..

عکس‌های با حقوق آزاد عکس‌های آماده استفاده‌ای هستند که برای استفاده شما در تبلیغات و مواد تبلیغاتی مورد استفاده‌تان برای نشان دادن مفهوم و یا ایده خاصی پروانه استفاده دارند. آنها همچنین می‌توانند تصاویر و طرح‌هایی باشند که شما به عنوان مواد اولیه برای طرح‌های گرافیکی‌تان از آنها استفاده می‌کنید.

این‌ها همان عکس‌هایی هستند که جای خالی آنها سال‌هاست که در ایران و در فضای هنری، مطبوعاتی و رسانه‌ای دیده می‌شود و متاسفانه جویندگان عکس‌ها چون در بیشتر موارد توان هزینه کردن را برای عکس‌های اختصاصی ندارند، رو به کپی کردن غیر قانونی عکس‌ها و یا جستجو در لوح‌های فشرده بسیار مبتدیانه موجود در بازار غیر رسمی می‌آورند.

پس عکس باکس آمده است که این فاصله را پر کند. بنابراین شما به عنوان عکاس نه اینکه لزوماً برترین عکس‌هایتان را بلکه عکس‌هایی که کیفیت پایه را دارا هستند و در مورد هر موضوعی که مخاطبانی خواهد داشت را به عکس‌باکس اضافه کنید تا مخاطبان و خریداران آنها را بیابند و خریداری نمایید.”

آدرس سایت را فراموش نکنید. www.axbox.ir

این مطلب پیش از این در روزنامه‌ی کسب و کار منتشر شده است.

درباره‌ photonadmin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 1 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>