جدیدترین‌ها
خانه / آموزش / آموزش ساختِ رادیوی شخصی در یک روز
آموزش ساختِ رادیوی شخصی در یک روز

آموزش ساختِ رادیوی شخصی در یک روز

اینترنت این روزها همه‌چیز را سَهل کرده. شاید تصورِ داشتنِ یک رادیوی شخصی تا پیش از این بیشتر شبیهِ یک آرزوی دور و دراز بود. این که بتوانید در خانه‌تان بنشینید و یک رادیو داشته باشید و صدها مخاطب شاید به یک شوخیِ بزرگ شبیه بود. اما حالا رادیوهای شخصی از جای‌جایِ اینترنت سردرآورده‌اند و مخاطبانِ زیادی به دست آورده‌اند.

پدیده‌ی “پادکست” به قدری پرطرفدار شده که بسیاری از کمپانی‌های پدیدآورنده‌ی تکنولوژی‌های روز،‌ پادکست را به عنوان یک رسانه‌ی جدی پذیرفته‌اند. به عنوانِ مثال شرکتِ اپل در آی‌تونز استور بخشِ مهمی را به پادکست‌ها اختصاص داده است. پادکست‌هایی که اصلی‌ترین سازندگان و اصلی‌ترین مخاطبان‌شان همان رسانه‌ها هستند.

در ایران هم پادکست‌ها جای خود را در میانِ کاربران باز کرده‌اند. “رادیو روغن حبه‌ی انگور” یا “رادیو چهرازی” از آن دست هستند. ساختِ پادکست اما ساده‌تر از چیزی‌ست که تصورش را بکنید.

رادیو روغنِ حبه‌ی انگور اقدام به انتشارِ یک کتابِ الکترونیک کرده است به نامِ “آموزش ساختِ رادیوی شخصی در یک روز” یا “چطور ایستگاه رادیویی خودمان را راه بیندازیم”.

این کتاب در چند بخش به طورِ ساده و عملی توضیح داده است که داشتنِ یک ایستگاهِ رادیویی با داشتنِ یک گوشیِ موبایل و یک اینترنتِ معمولی هم قابلِ دسترسی‌ست. برخی از موضوعاتی که این کتاب به آن پرداخته است به شرحِ زیر است:

- با چه چیزی صدای قابل قبولی ضبط کنیم؛ موبایل و چیزهای دیگر

- چطور گفتگو کنیم

- چطور برای رادیومان ایده‌پردازی کنیم

- چطور برنامه‌مان را تدوین کنیم

- چطور برای رادیومان مشتری پیدا کنیم

- چطور با رادیومان کسبِ‌ درآمد کنیم

و بیش از ده‌ها موضوعِ دیگر.

این کتاب‌ِ الکترونیکی را رادیو روغن حبه‌ی انگور با هم‌کاری پایگاهِ آموزشی “پیکتوشاپ” آماده کرده و می‌توانید آن را از این لینک دریافت کنید.

درباره‌ photonadmin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 7 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>