جدیدترین‌ها
خانه / خودتان بسازید / آموزش ساختن یک تابلوی فوق‌العاده با کاغذ رنگی‌ها
آموزش ساختن یک تابلوی فوق‌العاده با کاغذ رنگی‌ها

آموزش ساختن یک تابلوی فوق‌العاده با کاغذ رنگی‌ها

“خودتان بسازید” نام بخشِ جدیدی در فوتون است. در این بخش که دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها منتشر می‌شود دستورالعمل‌های ساده برای ساختنِ چیزهای ساده اما زیبا را به شما ارائه می‌کنیم.

همیشه به ورود رنگ به محیط خانه‌های‌مان اهمیت زیادی می‌دهیم. اما ممکن است توانایی خریداری اجسام یا دکورهایی که به خانه‌ی بی‌رنگ‌مان، سر و شکلی رنگی بدهد وجود نداشته باشد. این‌جاست که ما پیش‌نهاد می‌کنیم با معمولی‌ترین و کم‌هزینه‌ترین ابزار یک تابلوی فوق‌العاده بسازید.

موادی که برای ساختنِ این قاب نیاز داریم:

۱. یک قابِ ۲۰ در ۲۰ سانتی‌متر ( ترجیحاً سفید )

۲. مقدارِ زیادی کاغذِ رنگی

۳. قیچی

۴. مداد، قلم‌مو و هر چیزی که با آن بتوانیم به کاغذ شکل‌های دَوّار و زیبا بدهیم.

۵. چسب

زمانِ ساخت: بینِ ۲ تا ۳ ساعت ( بستگی به حجمِ پروژه‌هایتان دارد )

بهتر است کاغذهایی انتخاب کنید که وزن و کلفتی بیشتری دارند. بعد آن‌ها را به طول ۵ تا ۱۲ سانتی‌متر ببرید (‌ بستگی دارد به طرحی که در ذهن دارید ).  بعد شروع به پیچاندن کاغذ دور مداد – یا هر وسیله‌ی دیگری که به کاغذتان فُرم بدهد – کنید.

قدمِ بعدی انتخاب یک طرح برای طرحِ توی قابتان است. این دستورالعمل؛ “شبِ پرستاره‌”ی ون‌گوگ را انتخاب کرده.

براساسِ الگوریتمِ انتخاب شده طرح را بچینید و برای این که موقع چینش طرح‌ها در قاب کاغذها از انتها باز نشوند، بخشِ پایینیِ آن‌ها را با چسب به خلال‌دندان بچسبانید.

بهتر است برای مقاومت بیشتر، بخشِ بالایی اثرتان توسط شیشه‌ی قاب، نگه‌داری و محافظت شود. اما اگر این‌طور هم نشد نگران نباشید. این برای محافظت بیشتر از اثر شماست.

اثرتان را توی قاب بگذارید و پشتش را مقوا یا چوب بگذارید و محکم‌اش کنید.

 

درباره‌ photonadmin

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


سه + = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>